פעילות עם מחשבון גרפי

פעילות עם מחשבון גרפי
מדור: דפי עבודה
כתבה: חיה נגאל
תקציר: במאמר מובא דף פעילות בנושא שרטוט גרפים של פונקציות וחקירתם. המטרה היא לעורר בתלמיד מוטיבציה ללמוד כלים אנליטיים לחקירת גרפים של פונקציות. בנוסף לדף העבודה לתלמיד, מובאות הערות דידקטיות המיועדות למורה.
מקור:
 על"ה 16, תשנ"ה 1995 תגים:  פעילות עם מחשבון גרפי מחשבון גרפי שיטות הוראה פונקציות גרף של פונקציה חקירת פונקציה עליה של פונקציה ירידה של פונקציה פונקציה קבועה נקודות קיצון נקודות מינימום נקודות מקסימום.
 
משחק לשיעור מתמטיקה

משחק לשיעור מתמטיקה
מדור: חידות ושעשועים
כתבה: חיה נגאל
תקציר: במאמר מוצג משחק שניתן לשלבו בשיעורי מתמטיקה בכל נושא. מובאת דוגמה אחת הקשורה בנוסחאות הכפל המקוצר.
מקור:
 על"ה 16, תשנ"ה 1995 


תגים:  משחק לשיעור מתמטיקה משחק אלגברה נוסחאות הכפל המקוצר.
 
האם אפשר אחרת ?

האם אפשר אחרת?
מדור: האם אפשר אחרת?
כתבו: אורי לירון ואורית חזן
תקציר: המדור "האם אפשר אחרת?" עוסק בנושאים שונים הקשורים להוראה וללמידה ומושם בו דגש על ניתוח גישות מקובלות וניתוח אלטרנטיבות. במאמר זה דנים בשתי מטאפורות המשקפות תפיסה של הוראה ולמידה: העברת חומר מראש המורה לראש התלמיד לעומת התפיסה הקונסטרוקטיביסטית, המתמקדת בבניית מבנים הכרתיים בראש התלמיד ותפקיד המורה ליצור סיטואציות מתאימות לכך.
מקור:
 על"ה 16, תשנ"ה 1995 


תגים:  האם אפשר אחרת שיטות הוראה מטאפורות הוראת מתמטיקה התפיסה הקונסטרוקטיביסטית.
 
הוראת המתמטיקה בסין

הוראת המתמטיקה בסין
מדור: לימודי מתמטיקה בעולם
כתב: שישן מו, ג'ינאן
תקציר: במאמר נסקרות מערכת החינוך, הוראת המתמטיקה והכשרת המורים למתמטיקה בסין, בין השאר נידונים הנושאים הבאים: בית הספר היסודי וחטיבת הביניים, הבחינות בבית הספר, ההשכלה הגבוהה, חינוך מבוגרים, מעמד הוראת המתמטיקה בבתי הספר בסין, תוכן הוראת המתמטיקה, היבטים דידקטיים והכשרת המורים. בנוסף, מובאות דוגמאות: לבחינה במתמטיקה המשמשת כבחינת כניסה לאוניברסיטה בסין, למערך שיעור ורשימת קורסים הנלמדים במוסדות להכשרת מורים בסין. 
מקור:
 על"ה 16, תשנ"ה 1995


תגים:  הוראת המתמטיקה בסין מתמטיקה בעולם מתמטיקה בסין הוראת מתמטיקה הכשרת מורים טריגונומטריה הנדסה אנליטית הנדסת המרחב קומבינטוריקה אלגברה חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי תורת הקבוצות לוגיקה מספרים מרוכבים (מספרים קומפלקסיים) פרבולה פונקציה פונקציה טריגונומטרית מחזור של פונקציה פירמידה סדרה סדרה הנדסית חרוט גבולות מעגל אי-שוויון בינום של ניוטון כדור נקודות קיצון היפרבולה.
 
בסיס אינטואיטיבי למשפט היסודי של האלגברה

בסיס אינטואיטיבי למשפט היסודי של האלגברה
מדור: שיטות חדשות, תכנים חדשים
כתבו: נצה מובשוביץ-הדר, אורית זסלבסקי ואלה שמוקלר
תקציר: מתוך הכרה בחשיבות במשפט היסודי של האלגברה ומתוך מודעות לעובדה שכל ההוכחות של המשפט דורשות ידע מתמטי שאינו נלמד בבית הספר העל יסודי, מתעוררת השאלה כיצד ניתן להביא תלמידים לידי הכרות ראשונה עם המשפט וליצור בכך מסגרת מתאימה לדיון בפתרון משוואות פולינומיאליות? במאמר מוצג רקע הסטורי ומתמטי של המשפט היסודי של האלגברה, סקירה של דרכי טיפול בהוכחות המשפט המוצעות ע"י חוקרים אחרים ותאור של תוכנית התנסות אישית לתלמידים שעשויה להביא לכך שרעיונותיה העמוקים של ההוכחה יחשפו בפני התלמידים ולהביא לכך שתלמידים שלמדו מבוא למספרים מרוכבים יבינו את מהותו של המשפט. 
מקור:
 על"ה 16, תשנ"ה 1995 


תגים:  בסיס אינטואיטיבי למשפט היסודי של האלגברה אלגברה מחשב מחשבון גרפי המשפט היסודי של האלגברה פולינום שורשים פתרון משוואה פתרונות הסטוריה של המתמטיקה מספרים מרוכבים קומפלקסיים.
 
להמשך המאמר...
<< התחלה < קודם 1 2 3 4 5 הבא > סוף >>

תוצאות 11 - 15 מ 22Home2
פיצוחים
home3


המרכז הארצי למורים למתמטיקה בחינוך העל יסודי - הפרויקט מבוצע עפ"י מכרז 6/1.07 עבור האגף לתכנון ולפיתוח תוכניות לימודים, המזכירות הפדגוגית, משרד החינוך.

כל הזכויות שמורות לאגף המיחשוב, אוניברסיטת חיפה | עיצוב וביצוע: שני זילברמן, אגף המחשוב