מא' ועד ת'אנגרם

מאת: פרופ' נצה מובשוביץ–הדר וד"ר אירית ורטהיים
ספר הפעלה
תקציר:
ספר חדש "
מא' עד ת'אנגרם" מאת פרופ' נצה מובשוביץ–הדר וד"ר אירית ורטהיים - בהוצאת תלתן. 

ספר הפעלה, הכולל 64 עמודי צבע איכותיים בהם מופיעות חידות טאנגרם. בחידות ניתן אתגר לבניית כל אותיות הא'-ב' והספרות 0-9 בעזרת לבני הטאנגרם (כולל דף פתרונות) בנוסף כולל הספר דברי הסבר מקיפים על המתמטיקה של החידה הסינית, ותשובה לשאלה כיצד ניתן להכין חידות חדשות באמצעות הטאנגרם. הספר מהווה אתגר חשיבה ומסייע בפיתוח האינטואיציה הגיאומטרית תוך פתרון חידות הטאנגרם העבריות. ספר ההפעלה כולל ערכת לבני טאנגם תואמת לדגמים.


 
 
כולם שונאים מתמטיקה
כתב: גייל גלבוע
ספרות יפה לנוער
תקציר: כולם שונאים מתמטיקה. כולם פוחדים ממתמטיקה. אבל, אולי אלה לא המספרים שמפחידים, אלא רק שיעורי הבית, הבחינות, המורים, הלחץ שמסביב?
בספר מסופר על גילי ששונא מתמטיקה ונאלץ להתמודד עם מבחן ארצי במתמטיקה שאם יעבור אותו הוריו הבטיחו לו את האופניים הכסופים שעליהם חולם. במהלך הסיפור, גילי פוגש את גברת מתמטיקה, אישה פרועה ואדמונית שמציגה לו צורות, אנשים והפתעות ומנסה לגרום לו לאהוב מתמטיקה.
אם תקראו את הספר תוכלו לדעת אם גילי הצליח לאהוב מתמטיקה ואם קיבל את האופניים הכסופים... ואולי גם אתם תצליחו לאהוב מתמטיקה!

הוצאה לאור: ידיעות אחרונות
ממליצה: גאולה סבר

תגובות (0)

Active Image 
 
 
שד המספרים
כתב: הנס מגנוס אנצנסברגר
תרגום מגרמנית: גיא בן ארי
ספרות יפה לנוער
תקציר: "מתמטיקה? חס וחלילה! עצם המחשבה גורמת לרבים חלחלה. כמה חבל! גם מיקי, הילד בפיג'אמה הכחולה, היה שבוי בדיעה זו. אלא שלילה אחד הוא חלם בלי כוונה על שד המספרים, ובמשך שנים-עשר לילות, השד הזה עשה להטים מופלאים ומשעשעים כאלה במספרים ה'מקוללים', עד שלמיקי – ולקורא- נפלו המחסומים בזה אחר זה." (מתוך כריכה של הספר)
המחבר, הנס אנצנסברגר, עד כמה שזה מפתיע, אינו מתמטיקאי כלל. הוא מספר על קבוצת המספרים הטבעיים, על אינסופיות, על המספרים הראשוניים, המספרים הרציונאליים והאי-רציונאליים, על התכונות של המספרים המשולשיים, הריבועיים, על סדרת פיבונאצ'י, משולש פסקל וקומבינטוריקה, על יחס הזהב, על גופים מרחביים, ועל המתמטיקאים הידועים, וכל זה בצורה משעשעת ומושכת, בשפה מדויקת ומובנת לילדים. הספר גדוש באיורים צבעוניים מהנים. גם המספרים מופיעים בו בצורה ציורית.
הוצאה: הוצאת הד ארצי וזמורה-ביתן
ממליצה: קלרה זיסקין

תגובות (0)

 

 
 Home2
פיצוחים
home3


המרכז הארצי למורים למתמטיקה בחינוך העל יסודי - הפרויקט מבוצע עפ"י מכרז 6/1.07 עבור האגף לתכנון ולפיתוח תוכניות לימודים, המזכירות הפדגוגית, משרד החינוך.

כל הזכויות שמורות לאגף המיחשוב, אוניברסיטת חיפה | עיצוב וביצוע: שני זילברמן, אגף המחשוב